“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Zyrtarizohet koalicioni ASH-BESA
22662606_530771007255289_1642145988_o.jpg

Shkup, 18 tetor - Sot përmes një pres-konferencë  u bë zyrtare koalicionimi mes Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa për në rrethin e dytë ku do të mbështeten në mënyrë reciproke, transmeton Zhurnal.

Sovrani e dha atë vendim që e dha, dolën rezultatet, mbas analizave ne konstatuam që Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa kanë hapësirë për bashkëpunim, kanë nevojë që të bashkëpunojnë, dhe si theksoi  Elmi Aziri se ky bashkëpunim do të jetë shumë frytëdhënës me 29 Tetor.

"Shfrytëzoj rastin që të gjithë aktivistëve, simpatizantëve të jenë aktiv aq sa ishin aktiv në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale dhe është shumë i rëndësishëm ky koalicon të përkrahet dhe ky koalicion të del shumë i sukses’shëm", ka theksuar Aziri.

Nga Afrim Gashi i Lëvizjes Besa  tha se kanë vendosur që Lëvizja Besa të përkrahë në 5 komunat ku Aleanca garon në rrethin e dytë kurse Aleanca ta përkrahë Besën në 7 komuna, si dhe theksoi se nuk është e rëndësishme që pse më herët ky koalicion nuk u bë, por është me rëndësi që ky koalicion të del i sukses’shëm dhe të jenë aktiv të votojnë bashkarishtë kandidatët tonë të përbashkët.

Poashtu Gashi theksoi se ky koalicion mund të jetë edhe një koalicon për zgjedhjet e ardhshme që mund të mbahen.

 

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 14:37  | I.XH | 5,044 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Në korrik Maqedonia merrë ftesë, por nuk do të jetë anëtare e NATO-s?!
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maqedonase
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur nga Shkupi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.