Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
maqedonia
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit

Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit

Shkup, 18 tetor - Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka publikuar emrat e këshilltarëve që  më 15 tetor kanë arritur të fitojnë vende në Këshillin Komunal i Çairit

 

BDI ka fituar 8639 vota për këshilltar komunal në Çair, gjegjësisht nëntë këshilltarë (Fikri Abdullai, Lulzime Hoxha, Zahir Bektesh, Jeton Luslani, Sulejman Ahmeti, Emine Metallari, Allajdin Sulejman, Mensur Curi dhe Jetmira Jakupi)

 

 

Lëvizja BESA ka fituar 7898 vota për këshilltar komunal, gjegjësisht tetë këshilltarë (Daim Luçi, Fisnik Rahmani, Mejrem Tusha, Gani Maksutovski, Ridvan Çajani, Xhemilje Memti, Ekrem Alija  dhe Nimetulla Qazimi)

 

 

Ndërsa, Aleanca për Shqiptarët ka fituar 2.226 vota, gjegjësisht dy vende në Këshillin e Çairit (Bujare Abazi, Fatih Qaili)

 

Në anën tjetër, LSDM ka fituar katër vende, PDSH-ja asnjë , VMRO-ja katër vende dhe Partia Demokratike e Turqve të Maqedonisë nuk ka arritur që të fitojë asnjë këshilltar.

© ZHURNAL 18.10.2017, 13:13 | Xh.I. | 20,898 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."