« EKSKLUZIVE » Pas 11 vitesh në krye të policisë së Dibrës vjen një shqiptar, në Tearcë një kryeshef..
« Reagon elita e fudbollit » Zëdhënësi i FFM-së, Zlatko Andonovski bënë tifozin anti-shqiptar, kërkohet shkarkimi ..
« Analizë » Zaev arriti t'i bind partitë shqiptare se për momentin politika e jashtme është prior..
« Analizë » Ballkani në NATO, garanton paqe dhe imunizim në sferën e sigurisë
BDI fitoi më së shumti mandate në Këshillin e komunës së Vrapçishtit
133873481.jpg

Shkup, 18 tetor - Lista e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) për anëtarë në këshillin e komunës Vrapçisht mori mbështetjen e 3.507 votave (34,43 për qind) me çka fitoi shtatë mandate këshilltarësh.

Sipas rezultateve të shpallura të KSHZ-së, Aleanca për Shqiptarët e Ziadin Selës në këtë komunë të Pollogut i fitoi 2.806 vota (27,55 për qind) që i solli gjashtë vende këshilltarësh. Për listën e Partisë demokratike të turqve në Maqedoni (DPT) votuan 1.330 persona (13,06 për qind) për Lëvizjen BESA mbështetje dhanë 1.010 votues me çka i fituan dy mandate.

Një këshilltar në këshilin e ri të komunës Vrapçisht do të ketë edhe koalicioni i kryesuar nga LSDM me 595 vota të fituara (5,84 për qind). Përfaqësues në këshill nuk do të kenë koalicioni i VMRO-DPMNE-së, sepse fituan 297 vota (2,92 për qind) dhe PDSH me 295 (2,90 për qind).

Në zgjedhjet e së dielës në komunën Vrapçisht, sipas rezultateve të cilat i ka kumtuar KSHZ, gjithsejt kanë votuar 10.185 persona, përkatësisht dalja ka qenë 40,13 për qind.

Këshillat zgjedhor, regjistruan edhe 345 fletëvotime të pavlefshme.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 13:24  | Xh.I. | 2,810 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Tre të plagosur pas një rrahje në Tetovë, ja detajet
Detaje rreth vdekjes së aktorit Art Kurti
Ja çfarë bën nënkryetari i Mekës për Mohamed Salah
« EKSKLUZIVE » Pas 11 vitesh në krye të policisë së Dibrës vjen një shqiptar, në Tearcë një kryeshefe shqiptare
Dje kolegu i saj ndërroi jetë, çfarë bën sot ‘Xhakarta’
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.