Lista për këshilltarë  komunal në Qytetin e Shkupit
maqedonia
Lista për këshilltarë  komunal në Qytetin e Shkupit

Lista për këshilltarë  komunal në Qytetin e Shkupit

Shkup, 18 tetor - Në zgjedhjet lokale të mbajtura me 15 Tetor në Qytetin e Shkupit në rrethin e parë ka fituar bindshëm Petre Shilegov për kryetar komune, transmeton Zhurnal.

LSDM-ja në Qytetin e Shkupit ka marrë 21 mandate kurse VMRO-DPMNE ka marrë 17 mandate për këshilltarë komunal, ndërsa BDI-ja ka marrë 3 këshilltarë, BESA 2 këshilltarë, ASH 1 dhe partia e Majtë ka marrë 1.

© ZHURNAL 18.10.2017, 12:59 | I.XH | 7,308 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."