30 ditë paraburgim për 4 dhunuesit e Ziadin Selës
maqedonia
30 ditë paraburgim për 4 dhunuesit e Ziadin Selës

30 ditë paraburgim për 4 dhunuesit e Ziadin Selës

Shkup, 18 tetor - Caktohet 30 ditë paraburgim për katër dhunuesit e deputetit, njëherit edhe liderin e ASH-së, Ziadin Sela, njofton Zhurnal.

Për personin e pestë, përshkak të gjendjes së përkeqësuar shëndetësore, gjykata ende nuk ka vendosur.

Katër personat nga Prokuroria Publike janë të akuzuar për vepër penale Tentim Vrasje në bashkëveprim, nga neni 123 në lidhje me nenin 19 dhe 22 nga Kodi Penal.

© ZHURNAL 18.10.2017, 12:17 | Z.H.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."