« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
« Sopoti » PSP propozon si dëshmi inçizimet mes Mijallkov dhe Jankullovskës si dhe gjashtë agjentë të DSK-së
dsk-696x380.jpg

Shkup, 18 tetor - PSP i dorëzoi Gjykatës CD me bisedë telefonike të përgjuar, mes ish drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov dhe ish ministres për punë të brendshme, Gordana Jankulloska si dëshmi për lëndën "Sopoti", përcjell Zhurnal.

Është dorëzuar edhe audio inçizim nga MPB me dëshmitarin Ramadan Bajrami. Këto janë një pjesë e dëshmive të cilat PSP i ka dorëzuar deri në gjykatë në rigjykimin e rastit Sopoti.

Avokati i të akuzuarve Naser Raufi, tha se  do të kërkojnë që si dëshmitarë të dëgjohen edhe Mijallkov dhe Jankulloska.

Gjashtë të akuzuarit mbetën në deklaratat të cilat më herët i kanë dhënë në gjykatë. Katër të akuzuar janë të pakapshëm, ndërsa njëri ka ndëruar jetë.

PSP propozon si dëshmitarë të dëgjohen edhe 6 të punësuar në DSK dhe ekspertë inspektues që i ka angazhuar PSP.

Gjykimi është shtyrë për më 23 nëntor me kërkesë të mbrojtjes, që të ketë kohë të hsqyrtohen dëshmitë e reja.

Në rastin "Sopoti" të akuzuar janë 10 persona për vdekjen e dy ushtarëve polak dhe një shtetas të Maqedonisë të cilët humbën jetën në vitin 2003 kur një veturë e NATO-s shkeli në minë./Zhurnal.mk

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 12:28  | Z.H. | 2,342 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.