Viti Skënderbeut, një sukses për shqiptarët e Maqedonisë
Qeveria ndjenjë keqardhje për vendimin e Ivanovit: Me këtë ligj avancohet përdorimi i..
Ivanov nuk e dekreton Ligjin për përdorimin e gjuhëve
Zyrtarizimi i gjuhës shqipe, avancim i demokracisë në Maqedoni
Klinton: Kërcënimet ndaj Koresë Veriore çojnë në shpërthimin e Luftës së Tretë Botërore
auto_kLINTON1508315822.jpg

Hillari Klinton ka hyrë në vallen e debatit në SHBA lidhur me krizën e Koresë së Veriut. Ajo ka dhënë disa këshilla se çfarë duhet të bëj administrata e Donald Trupmit për të zgjedhur këtë problem, raporton “Daily star”, përcjell “Bota sot”.

 

Ish-Sekretarja e Shtetit, i cila humbi zgjedhjet presidenciale ndaj rivalit, Donald Trump, thotë se kërcënimet e presidentit aktual Trump për një në Gadishullin Korean janë "të rrezikshëm”, dhe sipas saj kjo mund të çoj në Luftën e Tretë Botërore.

 

Duke folur në një forum në Seul të Koresë së Jugut, ajo tha se Shtetet e Bashkuara duhet të jenë "më pak agresive" sa i përket diktatorit Kim.

 

"Nuk ka nevojë që ne të jemi luftarak dhe agresiv ndaj Koresë së Veriut”, tha ajo.

 

Më tej, ajo i bëri thirrje Kinës që të marrë një rol më të madh në zbatimin e sanksioneve kundër Koresë së Veriut që janë të dizajnuara zhvillimin e armëve bërthamore nga e Kim Jong-ut.

 

Tensionet midis Koresë së Veriut dhe administratës amerikane kanë arritur kulmin në javët e fundit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 11:48  | Z.H. | 830 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Djali 12-vjeç kishte ditëlindjen, dhurata e babait miliarder e vë në siklet
Vajza e Mahmut Feratit i fut të pa njohurit në shtëpi
Vulin: Ushtria serbe është gati për ndërhyrje
Flet studiuesja e Institutit të Krimeve të Luftës: Ja kush qëndron prapa vrasjes së Ivanoviqit
Angela Martini publikon video intime, modelja shfaqet përvëluese
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.