Ministrat prapa "kuintave", Zaev në rolin kryesor
Procesi i integrimit është i vështirë, sepse Ballkani Perëndimorë nuk po shkëputet ng..
« Analistët » Nimic vjen në Shkup për të dëgjuar se çfarë thonë për propozimet e tij
« Analizë » Djegia e flamurit të BE-së, akt primitiv, nuk e ndal dot rrugëtimin euro-atlantik të ..
Arrestohen edhe pesë persona për sulmin ndaj Ziadin Selës
sela-701x467.jpg

Shkup, 17 tetor - Prokuroria Publike njoftoi se për procedurën që udhëhiqet për ngjarjet në Kuvend nga 27 prilli dhe sulmi mbi deputetin dhe liderin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka sjellur urdhër për zgjerimin e hetimeve për pesë persona tjerë për vepër të kryer penale tentim vrasje nga neni 123 në lidhje me nenin 19 dhe në lidhje me nenin 22 nga Kodi Penal, njofton Zhurnal.

"Pesë personat, me kërkesë të prokurorit publik janë privuar nga liria gjatë kontrollit në shtëpitë e tyre. Gjatë ditës, Prokuroria do të ndërmarë masa për vërtetimin e fakteve edhe për personat tjerë", njoftuan nga PTHP.

MPB në maj të këtij viti arrestoi personat K.GJ (39) dhe C.GJ (68), babë e birë, për të cilët policia vërteton se fizikisht kanë sulmuar dhe tërhequr zvarrë liderin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Selën. Me urdhër të gjykatësit, policia atëherë kontrolloi shtëpitë e K.GJ ku gjeti atlete me shenja gjaku, veshje dhe tre celularë, të cilat i janë konfiskuar. Të dyve u është caktuar paraburgim./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2017, 09:48  | Z.H. | 5,568 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Kim Kardashian mori dhuratë nga ky shqiptar pasi u bë nënë për herë të tretë
Pas fotove nudo, Bleona Qereti mbulohet dhe falë namaz (Foto)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.