Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Maqedonia në biznes panairin ndërkombëtar WESTM dhe prizmin turistik në Beograd
mk_10.jpg

Beograd, 17 tetor- Maqedonia me kapacitete të hoteleve dhe kapaciteteve hotelierike u prezantua në panairin afarist të specializuar për turizëm kongresi, dimëror dhe spa në Evropën Juglindore në Beograd WESTM - Prizmi turistik.

Midis 100 hoteleve të pranishme, restorante, organizata turistike, banja, qendra të kongreseve dhe organizatorë të turizmit dimëror dhe spa nga 15 vendet janë paraqitur dhe hotelet "Klimentica" dhe "Maiva" nga Ohri, si dhe kapacitetet turistike të Elem Turs të Malit Shar, Mavrovë, Pellister në Liqenin e Ohrit dhe të Dojranit.

Çmimi ndërkombëtar Prizmi turistik - Për cilësi të re në turizëm të cilin e ndan juria ndërkombëtare e gazetarëve nga shtetet e rajonit, sivjet e fituan hotelet Sheraton nga Dubrovniku, Holidej In nga Sarajeva. Olimp nga Zlatibori, Lukovska Banja nga Serbia dhe termalet Vivat nga Moravske Toplice nga Sllovenia.

Fituesit e deritanishme të këtij çmimi prestigjioz, i cili ndahet 20 vite, nga Maqedonia e kanë fituar hotelet "Gardenia" nga Velesi, "Rusia" dhe "Senigalia" nga Shkupi, "Izgrev" nga Struga, etno restoranti "Stara gradska kuqa" nga Shkupi etj.

Qëllimi i panairit në Beograd është vendosja e bashkëpunimit më të mirë midis ekonomive turistike të vendeve të EJL-së, si dhe të kompanive në Evropë të interesuar për rajonin.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2017, 16:24  | L.E. | 509 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.