« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)
dj_13.jpg

Luke Thill 13-vjeç nga Shtetet e Bashkuara, filloi vitin e kaluar të ndërtojë një shtëpizë për vete, pasi dëshironte të kishte një hapësirë që do t’i shërbente vetëm atij.

Kështu në oborrin e shtëpisë së prindërve ndërtoi shtëpizën që i kushtoi vetëm 1.300 euro. Kjo shtëpizë i ka mbi tetë metra katrorë, transmeton Telegrafi. Ai arriti ta shndërroi këtë shtëpizë në një hapësirë të përkryer për të kaluar kohën e lirë, ku brenda ka një televizor në dhomën e gjumit të ndërtuar në kulm.

Por, ai zakonisht bën detyrat e shtëpisë dhe vetëm katër ditë të javës flenë në të. Nganjëherë e vizitojnë miqtë të cilëve u shërben ëmbëlsira që i gatuan në kuzhinën e vogël.

Ideja për të ndërtuar i kishte lindur gjatë verës, derisa qëndronte i mbyllur brenda në shtëpi dhe nuk dinte si duhet ndërtuar ajo me pak para.

Për ta realizuar “projektin” ai u ndihmonte fqinjëve në punë të ndryshme në këmbim të parave dhe materialeve të ndryshme që i nevojiteshin për ndërtimin e saj.

Mbi 75 përqind të materialeve që i ka përdorur për ndërtimin e shtëpizës janë të ricikluara. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2017, 10:35  | L.E. | 10,220 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.