Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
Gruevski: Na jepni edhe 10 vite tjera dhe do të punësojmë 150mijë qytetarë tjerë
gruevski-gostivar.jpg

Shkup, 13 tetor - Në dekadën e kaluar gjetëm 560 mijë persona të punësuar, ndërsa tani pas vetes lamë 733 mijë të punësuar, ndërsa në dekadën e ardhshme do të ketë edhe 150 mijë vende pune për qytetarët, theksoi lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në mitingun e mbrëmshëm në Aerodrom të Shkupit, njofton Zhurnal.

"Vetëm edhe disa ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 15 tetorit. Këto zgjedhje lokale nuk janë të thjeshta. Vendimi juaj është shumë i rëndësishëm. Ky vendim është se çfarë të ardhme do të ketë shteti ynë dhe çfarë të ardhme do të kenë fëmijët tuaj, për shtetin tonë të përbashkët", theksoi Gruevski./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.10.2017, 09:39  | Z.H. | 699 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
180 udhëtarë bllokohen në Gjermani pas anulimit të fluturimit të Wizzair
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.