« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
MEPSO e modernizoi pajisjen në TS "Struga"
mepsooo.jpg

Shkup, 13 tetor- MEPSO kreu rivitalizim të pajisjes të tensionit të lartë në 110/h kilovatësh të trafostacionit "Struga" dhe me atë e rriti nivelin e besueshmërisë dhe sigurisë në furnizimin me energji elektrike cilësore në rajonin e Strugës për sezonin e ardhshëm dimëror, informon kompania.

Personat e tyre profesional në periudhën prej 18 shtator e deri në 12 tetor kanë kryer ndryshime në transferim të cilët ishin në eksploatim tridhjetë vite.

"Janë montuar dy transferime me çfarë është rritur besueshmëria e sistemit elektro-shpërndarës dhe me atë për sezonin e ardhshëm të ngrohjes është reduktuar në minimum rreziku nga ndërprerjet dhe defektet. Njëherit me të reja janë zëvendësuar edhe gjashtë trafostacione të tensionit matës në impiantin, ndërsa janë kryer edhe punë ndërtimore në fushat ku është vendosur pajisja primare. Në procesin e rivitalizimit të pajisjes në këtë trafostacion MEPSO investoi rreth 100.000 euro", saktësojnë nga MEPSO.

Rivitalizimi i pajisjes së tensionit të lartë në trafostacionin "Struga" është pjesë e aktiviteteve vijuese për modernizimin e impianteve nga rrjeti shpërndarës. Për këtë proces MEPSO vitin e kaluar në tetor furnizoi pajisje të tensionit të lartë në vlerë prej 1,87 milionë euro që është pjesë e huasë nga Banka Evropiane për Ripërtëritje dhe Zhvillim

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.10.2017, 15:31  | L.E. | 864 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.