« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
KSHZ i paralajmëroi tre konferenca shtypi ditën e zgjedhjeve
133429888.jpg

Shkup, 13 tetor - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) paralajmëroi se të dielën, në ditën e zgjedhjeve lokale do t'i mbajë tre konferenca shtypi, në orën 11:00, në orën 14:00 dhe në orën 18:00.

Në konferencat për shtyp do të publikohen informacione për jehonën dhe për rrjedhën e votimit deri në orën 10:00, deri në orën 13:00 dhe deri në orën 17:00. Konferencat do të hapen për mediat vendore, vëzhguesit e akredituar vendor dhe të huaj, gazetarët e huaj të akredituar, si dhe për përfaqësuesit e autorizuar të shtruesve të listave të kandidatëve.

Pas mbylljes së vendvotimeve në orën 19:00, KSHZ në vazhdimësi do t'i publikojë rezultatet jozyrtare paraprake të zgjedhjeve lokale.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.10.2017, 13:58  | Xh.I. | 767 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.