« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
ASHMAA: Nga mesnata ndalojnë të gjitha format për prezantime rreth zgjedhjeve lokale
177030.jpg

Shkup, 13 tetor - Nga mesnata mbaron kampanja zgjedhore për rrethin e parë në zgjedhjet lokale dhe fillon heshtja zgjedhore,  ku mund të njoftohet për zgjedhjet gjatë votimeve, por ndalojnë të gjitha format e prezantimit, theksuan sot nga Agjencioni për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele, transmeton Zhurnal.

 

“Sipas ligjit zgjedhor për thyerje të heshtjes zgjedhore, do të parashifet çfarëdo emitim të informacioneve, fotografive, audio dhe materiale audivizuale të lidhura me ose që janë pjesmarrës në zgjedhjet lokale, çfarëdo qoftë mënyra e njoftimit mediatik, hapur ose mbyllur në fuknsion në ndonjë kampanjë zgjedhore dhe mund të ndikojnë në vendimin e votuesve, të dhëna të cilat e zbulojnë identitetin e subjekteve politike, ose të individëve të lidhur me incidente ose parregullësi të tjera në ditën e votimit, si dhe deklarata nga kandidatët rreth procesit zgjedhor, nga pjesmarrësit në kampanjën zgjedhore, nga përfaqësues të partive politike dhe nga bartës të funksioneve të organeve të qeverisë” thuhet në kumtesën e ASHMAA.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.10.2017, 12:17  | I.XH | 914 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.