« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Shekerinska: Drejtësia do jetë e kënaqur kur do japin llogari organizatorët
sheker.jpg

Shkup, 12 tetor - Më e rëndësishme para se gjithash, drejtësia nuk do jetë e kënaqur nëse ato që e kanë organizuar, paguar dhe kanë hapur dyert për dhunuesit nuk japin llogari, kështu është reagimi i Radmilla Shekerinskës pas dënimit të shqyptuar ndaj dhunuesit të saj i cili për flokë e ka ngrehur të enjten e përgjakshme në parlament, transmeton Zhurnal.mk

"Për mua ishte e rëndësishme që të dënohen dhunuesit dhe të jepet mesazhi për Maqedoninë tonë se dhuna dënohet dhe asnjë nuk mund të kalojë ashtu pa dënuar. ato ditë ishim mes jetës dhe vdekjes, familjarët tanë nuk e dishin nëse do kthehemi gjallë apo vdekur, për mua është i rëndësishëm vendimi i gjykatës, procesi nuk ndalon këtu, në atë sallë kishte shumë dhunues disa edhe më të rezikshëm, më e rëndësishme do jetë se drejtësia nuk është e kënaqur nëse nuk japin llogari organizatorët ata që hapën dyert, vetëm ashtu do të kthejmë mesazhin se nuk duhet të përsëritet në Maqedoni", ka thënë Shekerinska.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 22:12  | T.E. | 823 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.