« Analizë » Zoti Zaev mileti do mirëqenje sociale e jo “ajrosje” të Qeverisë
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
Allagjozovski: Është rritur mbështetja për “synetime” në emër të kulturës shqiptare n..
« Esnafi i Kulturës » Të rishikohet ose të shpallet i pavlefshëm programi vjetor i Ministrisë së Kulturës
Zhbogar: Zgjedhjet janë mundësi të përcaktohet zhvillimi i ardhshëm i komunave
timthumb_69.jpg

Shkup, 12 tetor - Zgjedhjet lokale më 15 tetor janë mundësi që ju qytetarët t'i shprehni pikëpamjet tuaja për drejtimin në të cilin komunat tuaja duhet të lëvizin në të ardhmen, tha shefi i Delegacionit të BE-së në Republikën e Maqedonisë, Samule Zhbogar në video porosinë drejtuar përmes llogarisë së tij të tuiterit në prag të mbajtjes së zgjedhjeve.

"U bëjmë thirrje liderëve politik dhe anëtarëve të partive t'i zbatojnë zgjedhjet pa frikësim dhe dhunë. Përkujtojmë rëndësinë të bëhet ndarje e qartë mes aktiviteteve shtetërore dhe partiake, para, gjatë dhe pas zgjedhjeve. Ne vlerësojmë se institucionet shtetërore siç është policia, institucionet e pavarura si KSHZ-ja, si dhe shoqëria civile ta përmbushin pjesën e tyre të përgjegjësisë për mbajtje të zgjedhjeve demokratike, të lira dhe korrekte", thotë euroambasadori Zhbogar.

Ai, njëherit, shton se çdo votë është e rëndësishme. 

"Dhe në fund çdo votë është e rëndësishme. U bëj thirrje të gjithë qytetarëve ta realizojnë të drejtën e tyre demokratike të votës dhe në këtë mënyrë ta formojnë ardhmërinë e shoqërive të tyre", thotë euroambasadori Samuel Zbogar. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 19:09  | D.J. | 773 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Adelina i bën "hyzmet" burrit me pixhame me "Minnie Mouse" (Video)
Adelina Tahiri: Dashuria nuk njeh moshë, fe e as rracë, e lumtur që jam shtatzëne!
I vdekuri ngritë dorën lartë, "çmendet" mjeku
Geta Beqa nuk di të ndalet, këtë herë ua tregon të pasmet teksa ushtron
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.