"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
VMRO-DPMNE: Zgjedhjet duhet të zbatohen sipas standardeve më të larta
02_66.jpg

Shkup, 12 tetor - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot realizoi takim me ambasadorët e SHBA-së, shteteve anëtare të Bashkimit Evropian dhe NATO-s në Republikën e Maqedonisë.

Temë e bisedimeve, siç njoftojnë nga partia, ishte fushata zgjedhore dhe zhvillimi i saj.

"VMRO-DPMNE ka theksuar se gjatë fushatës janë vërejtur një sërë shkeljesh të procesit zgjedhor, incidente fizike, shtabe të demoluara, si dhe keqpërdorim të resurseve shtetërore për qëllime partiake", thuhet në kumtesë.

Nga VMRO-DPMNE, gjithashtu është theksuar nevoja e zbatimit të zgjedhjeve korrekte dhe demokratike, me ç'rast, siç theksohet në kumtesë, nevojitet angazhim i rritur i institucioneve shtetërore.

"VMRO-DPMNE është e bindur se zgjedhjet lokale duhet të jenë sipas standardeve më të larta, me qëllim që Republika e Maqedonisë të vazhdojë të hapërojë në rrugën drejt BE-së dhe NATO-s", shtohet në kumtesë. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 19:16  | D.J. | 678 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.