"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Arifi: Gjithmonë kam qenë e hapur ndaj kritikave
38363050_303.jpg

Tetovë, 12 tetor -  Në një intervistë për portalin kdpolitika, kryetarja e Tetovës Teuta Arifi ka theksuar se ajo gjithmonë ka qenë e hapur ndaj kritikave, si të qytetarëve poashtu edhe të oponentëve të saj politik.

Ajo thotë se është e drejtë e tyre të kritikojnë, por në kontekstin kohorë që ne kemi qeverisur përgjatë katërvjeçarit.

"Sfidat kanë qenë të shumta, ndërsa problemet në të gjitha aspketet e funksionimit të qytetit kanë qenë të shtresuara me vite. Nuk them se kemi bërë mrekullira, por jemi angazhuar ndërshmërisht dhe me korrektësi në bazë të mundësive që i ofron pushteti lokal ta bëjmë më të mirën", ka theksuar për kdpolitik.com, kryetarja e Tetovës Teuta Arifi.

Arifi më tej ka theksuar se bashkë me ekipin e saj ka arritur që të vë dorë në çdo lagje, në çdo cep të qytetit, duke investuar në infrastrukturë dhe në shumë projekte tjera që shënojnë një bazë solide për zhvillimin e qytetit.

"Mendoj se Shkupi është një storie tjetër, sepse gjithë kapacitet e pushetit qendror kanë qenë të përqendruara atje. Ne kemi bërë maksimumin në rrethanat që kemi pasur", ka theksuar mes tjerash në intervistën e dhënë për kdpolitika.com, kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 13:25  | Xh.I. | 1,700 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.