« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Faton Salihu do ta mbështet fuqishëm organizimin në Ferizaj
22196463_1873848279297018_4137342920306100499_n.jpg

Njëri prej atyre që ka shpreh interesim që të ndihmoj evenimentin humanitar që do të zhvillohet më 29.12.2017 në Ferizaj është edhe trajneri i reprezentacionit të Maqedonisë në Boks, Faton Salihu, i cili promotorit Avdyl Salihu, njëherit nip i tij, i ka shprehur përkrahje maksimale.

“Ky aktivitet është humanitar dhe e dimë se një pjesë do të shkoj për qëllime humanitare, andaj me dëshirë iu përgjigja ftesës për ta mbështetur dhe do bëj qmos që në Ferizaj të sjelli shumë boksier me emra nga rajoni, ndër ta edhe bokserët e mi të KB Çair. Ferizaji ka publik të jashtëzakonshme dhe këtë e di sepse kam boksuar shumë herë në ringun e këtij qyteti dhe me dëshirë dua të rikthehem në këtë vend me një event të tillë. Apeloj edhe klubet tjera të kontribuojnë ne ketë ngjarje të madhe”, tha Salihu. Ndryshe, ai shton se i përcjell garat e ICF dhe se njihet shumë mirë edhe me organizatorin Mustaf Kicaj, i cili sipas tij është një humanist dhe sportist i vërtet. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 12:29  | A.A. | 436 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.