« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Gruaja martohet me qenin e saj (Foto)
qennii.jpg

Një grua është kurorëzuar me qenin e saj – dhe thotë se pavarësisht që njerëzit mendojnë se ka bërë keq, qeni është “i përsosur” për të.

Wilhelmina Morgan Callaghan, 43 vjeçe, e quan atë “mbreti” i saj”, duke e falënderuar atë për besnikërinë dhe mbështetjen e tij edhe përgjatë shumë krizave të mëdha.

“Henri ka qenë gjithmonë i mirë me mua – dhe është besnik. E quaj atë ‘Ri’ që nënkupton ‘Mbret’, sepse ai është si një mbret – mbreti im”, tha ajo, transmeton Gazeta Express.Wilhelmina e adoptoi atë më 2009 nga një shoqe dhe u inspirua të bëhej nusja e tij pasi pa se shumë njerëz në internet martuan kafshët e tyre shtëpiake.

“Pash diçka në internet dhe mendova se do të ishte e mrekullueshme”, tha ajo. “Nuk jam personi i vetëm që është martuar me një qen”, u shpreh ajo.

Henry – emri i plotë i të cilit është Henry Frederick Stanley Morgan – dhe Wilhelmina nga Anglia, u martuan përmes një uebfaqeje, me shoqen e saj Rebecca Carter që u bë dëshmitare e martesës së tyre.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 11:07  | L.E. | 1,639 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.