« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Zeka i Besës ofendon votuesit shqiptar, "Ju jeni rrugaç"
zekaaaaa-rrugac.jpg

Shkup, 11 tetor - Kandidati i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, nuk po mund të fshehë nervozën me humbjen që do të pësojë në zgjedhjet lokale të së dielës.

Sot, në kuadër të debatit parazgjedhor në Click Plus në TV21, që do të transmetohet sonte me fillim në ora 21:30, Ibrahimi në mungesë të argumenteve, ka ofenduar edhe votuesit e pranishëm në këtë debat e që kishin mundësi t’u parashtronin pyetje kandidatëve për deputet në Çair, shkruan FOL.MK.

“Ju jeni rrugaç”, i është drejtuar Ibrahimi qyterarëve të pranishëm në këtë debat, ndërsa për të vërtetuar nervozizmin dhe shqetësimin e tij lidhur me mbështetjen e vogël që ka, ai madje u mundua të krahasohet edhe me figurat e larta kombëtare që kemi si Adem Jashari.

Rrjetet sociale kanë shpërthyer me reagime nga më të ndryshmet në kundërshtim të këtij ofendimi të rëndë të Zeqirija Ibrahimit.

Së fundmi, Kryeminstri Zaev dhe deputeti Muhamed Zeqiri denoncuan koalicion midis partisë Besa dhe VMRO DPMNE për zgjedhjet lokale.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 01:01  | B.M. | 10,295 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.