« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Prezantohet Global 7000, aeroplani më i madh privat në botë (Foto)
avion_14.jpg

Aeroplani më i madh privat në botë që është ndërtuar ndonjëherë, modeli Global 7000, ka përfunduar me sukses fluturimin e katërt të testit, më të gjatin ndonjëherë për një aeroplan privat.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, brenda këtij aeroplani prej 72.8 milionë dollarësh, ekzistojnë katër dhoma luksoze që mund të strehojnë 19 pasagjerë, duke përfshirë një dhomë pushimi ekuipazhi.

Gama maksimale e avionit është 13,679 kilometra, që do të thotë se mund të fluturojë direkt nga Londra në Singapor ose nga Nju Jorku në Dubai.

Siç thuhet më tej, pasagjerët mund të zgjedhin se cilën prej katër dhomave luksoze që ata do të shfrytëzojnë.

Suita e konferencës është e përshtatshme për mbajtjen e takimeve të biznesit duke fluturuar lart mbi tokë dhe suita e argëtimit është e pajisur me një ekran të madh televiziv dhe sistem ideal për të udhëtuar me familjen.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 11:34  | L.E. | 504 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.