« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
5 plazhet më unike më botë (Video)
video_8.jpg

Për shumicën prej nesh, plazhet tona të zakonshme të drejtuara nga mulli janë ato që janë harku i rërës së artë, që shkëlqen, me ujëra të kulluar blu dhe pemë palme që lëkunden butësisht në erë.

Le të mbyllim ngadalë sytë tanë dhe të imagjinojmë për një të dytë. Plazhet më unike në botë nuk ndjekin këtë mantë. Ata janë llojet e jo-aq-konvencionale të plazheve. Sigurisht, ju do t’i gjeni çuditshëm, por gjithashtu shumë të ndryshëm dhe të bukur ashtu si këto 5 plazhe më unike në botë.

 

1. Plazhi i fshehur – The Hidden Beach
2. Plazh me ngjyra të ndezura – The Glowing Beach
3. Plazhi i Ujit të Ngrohtë – The hot water beach
4. Plazhi i Gjelbër – The Green Beach
5. Plazhi i Desertit – The Desert Beach

Për më shumë detaje rreth këtyre bukurive natyrore shikoni tek video më poshtë:

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 10:48  | L.E. | 615 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.