« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Microsoft integron Cortanan në Skype
skype_1.jpg

Microsoft ditën e sotme lançoi Cortana në Skype, që do të thotë se asistenti virtual i gjigandit të softuerit do ju ndërprerë bisedat jo pak herë.

Cortana do të jetë i disponueshëm në Android dhe iOS por Microsoft thotë se debutimit do të jetë gradual fillimisht me SHBA-të e më pas me vendet e tjera të botës.

Integrimi i Cortana në Skype ishte lajmëruar një vit e gjysmë më parë por ende nuk është bërë e qartë pse është vonuar kaq shumë.

Implementimi është thuajse identik me atë që kemi parë Facebook të bëjë me asistentin M në Messenger dhe Google me Allo.

Ndërsa bisedoni me miqtë tuaj, në një moment të caktuar Cortana aktivizohet dhe ju sugjeron diçka të dobishme siç është krijimi i një përkujtuesi apo kërkimi i restoranteve.

Gjithashtu mund të filloni një bisedë private me Cortana si një mënyrë për të ndërvepruar me asistentin në mënyrë direkte.

Cortana në Skype u paralajmërua atëherë kur bota e teknologjisë po përpiqej të binte të gjithë se botët e komunikimit ishin inovacioni i radhës. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 09:59  | L.E. | 349 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.