« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Specifikat e harduerit të BlackBerry Motion: Trup metalik dhe ekran 5.5 inç Full HD
black_4.jpg

Telefoni më i fundit nga BlackBerry ka mbërritur, por cila janë specifikat e harduerit të cilat kompania nuk i publikoi në momentin e prezantimit dhe që ja vlejnë ti keni në konsideratë?

Pas na dha një panoramë të asaj që po vinte në IFA në Berlin, BlackBerry dhe TCL rikthehen me një telefon solid të rangut të mesëm i cili pritet të tërheqë edhe tradicionalistët por edhe modernistët.

Edhe pse prisnim diçka më të fuqishme, specifikat e BlackBerry Motion janë të ngjashme me KeyOne: Snapdragon 625, 4GB RAM.

Këto janë specifikat e BlackBerry Motion:

 • Ekrani: 5.5 inç Full HD IPS LCD, 1920×1080, 403ppi 16:9
 • Procesori: Tetë bërthama 64 Bit Snapdragon 625 me frekuencë 2 Ghz
 • GPU: Adreno 506
 • RAM: 4G
 • Memorie: 32GB + microSD deri në 2TB
 • Kamera: E pasme 12 megapikse me hapje f/2.0, frontale 8 megapiksel me hapje f/2.2
 • Audio:5 mm portë kufjesh
 • Bateri: 4,000 mAh, Quick Charge 3.0, USB-C
 • Rrjeti: HSPA, LTE
 • Konektiviteti: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • SIM: Dy karta SIM
 • Softueri: Android 7.1.1 Nougat
 • Ngjyrat: E zezë
 • Dimensionet:7 mm x 75.4 mm x 8.13 mm

Çfarë mendoni për këtë harduer? A është telefoni më i ri i BlackBerry në radarët tuaj? /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 09:54  | L.E. | 701 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.