« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Tare: Ky lojtar i Shqipërisë më pëlqen shumë
tare_1507706030-1736916.jpg

Igli Tare, drejtori Sportiv i Lazios, ka zbuluar se cili lojtar i Kombëtares shqiptare i pëlqen

Ish ylli i Shqipërisë, Igli Tare ka zbuluar se sulmuesi i ekipit turk, Osmanlıspor, Sokol Cikalleshi i pëlqen shumë.

 

Ai nuk e kupton se si sulmuesi i Kombëtares shqiptare ende luan në një kampionati si Superliga e Turqisë.

 

"Kombëtarja e Shqipërisë ka disa lojtarë që kanë cilësi që të luajnë në klube të mëdha sesa luajnë aktualisht. Për shembull, më pëlqen Sokol Cikalleshi”, ka deklaruar Tare për mediat italiane, përcjell Express. 

 

“ Ai luan në të njëjtin rol që kam luajtur edhe unë, ai është një futbollist i fuqishëm dhe sheh mirë portën. Nuk e kuptoj se si është e mundur që ai është luajtur në një kampionat të nivelit të dytë ", theksoi Tare.

 

Ndoshta, gjatë verës së ardhshme, Tare, i cili mbanë pozitën e drejtorit sportiv në Lazio, do ta transferoj Cikalleshin në ekipin romak.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 09:23  | Z.H. | 800 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.