« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
Rrëzohet në Japoni helikopteri ushtarak amerikan
us-helicopter-crashes-japan-651481.jpg

Një helikopter ushtarak amerikane Sikorsky CH-53 u rrëzua në fshatin Takae në rrethin e Kunigamit të Prefekturës Okinawa të Japonisë, sipas medias lokale. Deri tani nuk janë raportuar viktima, sipas Okinawa Times.

Mediat japoneze publikuan fotot që supozoheshin të ishin afër vendit të rrëzimit, duke treguar helikopterin në flakë dhe një re të madhe të zezë.

Helikopteri ushtarak është përdorur për transportin e personelit që i përket Marinës së Korpusit Ajror Futenma.

Në Japoni ndodhen rreth 54,000 ushtarakë amerikanë, 42,000 vartës dhe 8,000 civilë të Departamentit të Mbrojtjes. Ata janë të shpërndara në mesin e 85 objekteve në Honshu, Kyushu, dhe Okinawa.

Prania e avionëve ushtarakë amerikanë në Okinawa dhe aksidentet në zonën që i përfshin ata kanë shkaktuar protesta nga vendasit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 23:16  | T.E. | 669 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.