« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
Turqi, gazetarja e “The Wall Street Journal” dënohet për propagandë terroriste
35EE3746-B38A-48BF-B161-45CE026EAC90_cx30_cy3_cw45_w1023_r1_s.jpg
Gazeta “The Wall Street Journal” ka njoftuar se një nga reporterët e saj është dënuar me dy vite dhe një muaj burgim për propagandë terroriste në Turqi.
 
Ayla Albayrak, është dënuar nën akuza për përfshirje në propagandë, duke mbështetur rebelët e jashtëligjshëm kurd, ka raportuar gazeta.
 
Akuzat vijnë pas një artikulli të publikuar në vitin 2015 në “The Wall Street Journal”, rreth një konflikti në mes të ushtrisë kurde dhe forcave qeveritare.
 
Gazeta amerikane e ka mbrojtur artikullin duke e cilësuar si të balancuar, ndërsa gazetarja e dënuar ka thënë se do të bëjë ankesë. 
 
Në ndërkohë, Mesale Tolu, gazetarja gjermane nga Turqia, është akuzuar po ashtu për propagandë të terrorizmit, ajo është paraqitur para gjykatës në Stamboll më 11 tetor.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 23:14  | T.E. | 455 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.