« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
13 të vdekur nga trazirat në burgun meksikan
98265560_10b1aff0-2513-437c-a6d3-eade4376ab18.jpg
Kështu kanë deklaruar autoritetet e shtetit verior të Nuevo Leon.
 
Tetë të tjerë u plagosën rëndë në trazirat në burgun Cadereyta derisa mediat lokale raportojnë se 250 të burgosur u përleshën me forcat e sigurisë, transmeton Klan Kosova.
 
Një zëdhënës i qeverisë së shtetit tha se “forca vdekjeprurëse” ishte përdorur për të rifituar kontrollin e plotë të objektit.
 
Tensionet gjithashtu u rritën edhe jashtë burgut, pranë Monterrey, pasi miqtë dhe të afërmit e të burgosurve u përleshën me policinë.
 
Autoritetet thonë se një përleshje fillestare – thuhet se midis bandave rivale – u asgjësua të martën në mëngjes por dhuna sërish shpërtheu më vonë kur të burgosurit filluan zjarret.
 
Kjo përleshje është e fundit në një varg të përleshjeve të përgjakshme në burgjet e Meksikës, të cilat shpesh dominohen nga bandat e drogës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 23:01  | T.E. | 369 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.