« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Handanovic: Kënaqësi të luash në derbi
DKudRagU8AEprJa-1200x630.jpg

Portieri i Interi, Samir Handanovic, ka folur para derbit ndaj Milanit që do të luhet në fundjavë.

 

Ndeshja do të luhet të dielën në mbrëmje dhe Nerazzurrët me shtatë pikë më shumë kuqezinjtë dhe ata shikohen si favorit.

 

“Kemi bërë progres, por nuk kemi arritur ende asgjë. Kemi një muaj të vështirë para nesh, ne duhet të tregojmë vetën çdo të diel sepse gjërat ndryshojnë shpejt”.

 

“Derbi? Ato janë ndeshjet më të bukuar për t’i luajtur. Ata kanë lojtarë të fortë, por nuk mund të them se i frikësohem ndonjërit”.

 

Portieri slloven u pyet edhe për pritjet që i ka bërë në derbi dhe cilat nga ato do t’i rikthente nëse do kishte mundësi.

 

“Ndoshta një te [Mario] Balotelli, por edhe atë të [Nigel] De Jong në minutën e 93-të”.

 

“Për dikë mund të mos jenë të rëndësishme, por për mua ishin”, ka thënë Handanovic.

 

Aktualisht Interi është në vendin e tretë me 19 pikë, tri më pak se Napoli. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 16:31  | Z.H. | 346 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.