« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
"Klithma" nis xhirimet (Foto)
klithmaa.jpg

‘Klithma’ me skenar të Korab Lecaj e Hazir Hazirit e regji të Korab Lecajt, gjatë ditës së djeshme ka nisur xhirimet, shkruan KultPlus.

Ky film i metrazhit të shkurtër do të trajtoj temën më të ndjeshme të shoqërisë kosovare të pasluftës, e cila nuk është trajtuar deri më sot në një film. Përmes ‘Klithmës’ vjen dhunimi seksual i meshkujve shqiptarë gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Për nisjen e xhirimeve nëpërmjet rrjetit social Facebook, ka njoftuar vetë regjisori Lecaj.

“Dita e pare e xhirimeve te filmit “Klithma”, prodhim i shtepise filmike “Land Film”, me producent Besar Zahitin, i subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosoves. Ekipit te filmit tim, ju them, ju dua. Na shkoft mbare deri ne fund!

#day1 #Klithma #shooting”, ka shkruar Lecaj.

Në kastën e aktorëve bëjnë pjesë: Hazir Haziri, Arjola Demiri, Arbnesha Grabovci-Nixha, Alban Zogaj, Kaltrina Zeneli dhe Rajmona Ahmetaj. Filmi pritet të përfundoj në nëntor të këtij viti. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 11:21  | L.E. | 584 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.