Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Boronica një aleat i shëndetit tonë

Ende të paqarta arsyet e anulimit të marrëveshjes për njohjen e diplomave Turqi-Maqed..
Platforma e partive shqiptare rezikon Ballkanin, në kufi me Serbinë dhe Bullgarinë kr..
BDI për Zhurnal demanton lajmin se gjoja ka një marrëveshje me VMRO për gjuhën shqipe
Boronica një aleat i shëndetit tonë
20161228233726816646.jpg

Për shkak të vlerave të mëdha ushqyese që përmban, boronica preferohet si njëri nga ushqimet kryesore që duhet ta kemi në dietën ditore, edhe si fryt, por edhe si lëng natyral.

Gjatë studimeve është vërtetuar se boronica ka veti anti kancerogjene, anti inflamatore, ndikon pozitivisht në tru, ndihmon në kujtesë, ka ndikim kundër plakjes, ndihmon në sistemin kardiovaskular duke ndihmuar në stabilizimin e presionit të gjakut dhe vlerave pozitive të kolesterolit

 29.12.2016, 13:20  | Xh.J. | 1,229 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"

Dimitrie Cupovski 4/2-11
Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

Lajme Bota Ekonomi Kronika e zezë Sport Kulturë Showbiz Teknologji OPINION Medicina
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.