Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Frutat arrore, ushqimet që preferohen për vitin 2017

Ende të paqarta arsyet e anulimit të marrëveshjes për njohjen e diplomave Turqi-Maqed..
Platforma e partive shqiptare rezikon Ballkanin, në kufi me Serbinë dhe Bullgarinë kr..
BDI për Zhurnal demanton lajmin se gjoja ka një marrëveshje me VMRO për gjuhën shqipe
Frutat arrore, ushqimet që preferohen për vitin 2017
unnamed_1482908428-5458108.jpg

Kur po mbaron viti 2016, në të gjitha fushat e jetës bëhen plane dhe programe për vitin 2017, dhe edhe nutricistët kanë dhënë këshillat e tyre se çka duhet të hamë në vitin 2017.

Zgjidhja e tyre është mjaft interesante dhe në ushqimet numër një qw ne duhet tw kemi, janë frutat arrore, apo si njihen ndryshe edhe si frutat e thata.

Sipas tyre, në studimet e kryera në Harvard dhe institute tjera prestigjioze, të përqendruara në bajame, arra inde, lajthi, fistekë dhe arra, është dëshmuar se përmbajnë materiet e domosdoshme për të pasur një trup të shëndetshëm, pasi përveç vitaminave dhe mineraleve, ato janë edhe një antioksidant i fuqishëm për trupin tonë.

 28.12.2016, 10:36  | Xh.J. | 813 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"

Dimitrie Cupovski 4/2-11
Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

Lajme Bota Ekonomi Kronika e zezë Sport Kulturë Showbiz Teknologji OPINION Medicina
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.