Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Viruset në nivele alarmante, mjekët amë kontrollojnë edhe nga 50 pacient në ditë

Ka mundësi që BDI të pranojë zgjedhje të reja
Tërmeti i lë pa shtëpi dy familje
Profesori Kadriu: Bisedime intensive, javën që vjen
Viruset në nivele alarmante, mjekët amë kontrollojnë edhe nga 50 pacient në ditë
Grip-4-.jpg

Për vetëm një javë më shumë se 20 mijë pacient janë ankuar për infeksione në organet e frymëmarjes ndërsa si të sëmurë me grip janë paraqitur 273 pacient bëjnë të ditur raportet e fundit të institucioneve shëndetësorë, informon Zhurnal.

Raste me grip tregojnë edhe raportet laboratorike dhe bëhet fjalë për A H3N3 që parashihet si grip sezonal i cili mund të mbrohet me vaksinë.

Pacientët ankohen për kollitje të ashpër që zgjat me ditë si dhe me infeksion në mushkëritë e bardha. Vetëm javën e fundit theksojnë se mjekët amë kanë kontrolluar mbi 50 pacient në ditë secili.

 20.12.2016, 13:40  | T.E | 810 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

COPYRIGHT 2016 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.