Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Në Veles rritet numri i të sëmurëve me grip sezonal

Ka mundësi që BDI të pranojë zgjedhje të reja
Tërmeti i lë pa shtëpi dy familje
Profesori Kadriu: Bisedime intensive, javën që vjen
Në Veles rritet numri i të sëmurëve me grip sezonal
gri.jpg

Sipas të dhënave në shëndetin publik në Veles është rritur numri i të sëmurëve me grip sezonal edhe atë gjithë të ritur, informon Zhurnal.

Edhe pse këtë vit gripi sezonal ka nisur paksa me vonesë mbi 1100 banorë të Velesit janë vaksinuar kundër gripit sesonal derisa edhe mjekët preferojnë më së shumti vaksinim në këtë rast.

 16.12.2016, 17:19  | T.E | 550 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

COPYRIGHT 2016 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.