Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Frutat arrore, ushqimet që preferohen për vitin 2017

Ja si mund të rrëzohet Rama!
Mbetet kusht i partive shqiptare për koalicion me LSDM-në
Bujar Osmani: Propozimi i ligjit për gjuhën është krejtësisht në kuadër të Kushtetutë..
Frutat arrore, ushqimet që preferohen për vitin 2017
unnamed_1482908428-5458108.jpg

Kur po mbaron viti 2016, në të gjitha fushat e jetës bëhen plane dhe programe për vitin 2017, dhe edhe nutricistët kanë dhënë këshillat e tyre se çka duhet të hamë në vitin 2017.

Zgjidhja e tyre është mjaft interesante dhe në ushqimet numër një qw ne duhet tw kemi, janë frutat arrore, apo si njihen ndryshe edhe si frutat e thata.

Sipas tyre, në studimet e kryera në Harvard dhe institute tjera prestigjioze, të përqendruara në bajame, arra inde, lajthi, fistekë dhe arra, është dëshmuar se përmbajnë materiet e domosdoshme për të pasur një trup të shëndetshëm, pasi përveç vitaminave dhe mineraleve, ato janë edhe një antioksidant i fuqishëm për trupin tonë.

 28.12.2016, 10:36  | Xh.J. | 941 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"

Dimitrie Cupovski 4/2-11
Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

LajmeBotaEkonomiKronika e zezëSportKulturëShowbizTeknologjiOPINIONMedicina
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.