Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Viruset në nivele alarmante, mjekët amë kontrollojnë edhe nga 50 pacient në ditë

Hajdutët i vjedhin edhe pllakat e mermerit nga varret e të vdekurve!
Kush është Afrim Gashi të ofendojë Ziadin Selën?
A po e përgadit BDI Artan Grubin për drejtor të qendrës për menaxhim me kriza?!
Viruset në nivele alarmante, mjekët amë kontrollojnë edhe nga 50 pacient në ditë
Grip-4-.jpg

Për vetëm një javë më shumë se 20 mijë pacient janë ankuar për infeksione në organet e frymëmarjes ndërsa si të sëmurë me grip janë paraqitur 273 pacient bëjnë të ditur raportet e fundit të institucioneve shëndetësorë, informon Zhurnal.

Raste me grip tregojnë edhe raportet laboratorike dhe bëhet fjalë për A H3N3 që parashihet si grip sezonal i cili mund të mbrohet me vaksinë.

Pacientët ankohen për kollitje të ashpër që zgjat me ditë si dhe me infeksion në mushkëritë e bardha. Vetëm javën e fundit theksojnë se mjekët amë kanë kontrolluar mbi 50 pacient në ditë secili.

 20.12.2016, 13:40  | T.E | 845 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"

Dimitrie Cupovski 4/2-11
Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

LajmeBotaEkonomiKronika e zezëSportKulturëShowbizTeknologjiOPINIONMedicina
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.