Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Humbni peshë me këtë pije të përgatitur vetë

Jens Stoltenberg: Ka nënshkrime të mjaftueshme për qeveri të re
BDI, LSDM dhe LR PDSH pjesë e saj
Të sëmurë e me 12 fëmijë apelojnë për ndihmë
Humbni peshë me këtë pije të përgatitur vetë
thumbnail-fatjucidis.jpg

Pesha e tepërt sidomos dhjami në regjionin e barkut është mjaftë e pakëndshme kur përballemi me të.

Përveç që na bënë të dukemi keq, gjithashtu na shkakton edhe probleme shëndetësore.

25% e popullatës në botë vuajnë nga mbipesha dhe kur kjo peshë është e pozicionuar rreth regjionit të barkut, na vë në rrezik ndaj kolesterolit dhe sulmeve në zemër, transmeton Indeksonline.

Në mënyrë që ta mbani një stil jetese të shëndetshëm preferohet që përdorni një recetë e cila ju ndihmon që shumë shpejtë ta largoni peshën e tepërt.

Për këtë juve ju duhet: Trangull Ananas Selino

Së pari, largoni lëvozhgat e frutave dhe merrni nga 50 gram prej secilës nga këto fruta dhe bluani ato deri sa të fitoni një masë në formë lëngu të trashë.

Pini çdo ditë këtë pije para mëngjesit. Gjithmonë përgatiteni të freskët dhe mos shtoni sheqer, mjaltë apo ëmbëlsues tjetër sepse do ti humbisni efektin.

Rezultatet do ti vëreni par 3-4 ditësh kur do të filloni të vëreni se dhjami ka filluar të shkrihet.

 17.12.2016, 12:22  | Xh.J. | 21,565 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"

Dimitrie Cupovski 4/2-11
Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

LajmeBotaEkonomiKronika e zezëSportKulturëShowbizTeknologjiOPINIONMedicina
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.