Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Në Veles rritet numri i të sëmurëve me grip sezonal

Jens Stoltenberg: Ka nënshkrime të mjaftueshme për qeveri të re
BDI, LSDM dhe LR PDSH pjesë e saj
Të sëmurë e me 12 fëmijë apelojnë për ndihmë
Në Veles rritet numri i të sëmurëve me grip sezonal
gri.jpg

Sipas të dhënave në shëndetin publik në Veles është rritur numri i të sëmurëve me grip sezonal edhe atë gjithë të ritur, informon Zhurnal.

Edhe pse këtë vit gripi sezonal ka nisur paksa me vonesë mbi 1100 banorë të Velesit janë vaksinuar kundër gripit sesonal derisa edhe mjekët preferojnë më së shumti vaksinim në këtë rast.

 16.12.2016, 17:19  | T.E | 590 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"

Dimitrie Cupovski 4/2-11
Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

LajmeBotaEkonomiKronika e zezëSportKulturëShowbizTeknologjiOPINIONMedicina
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.