Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Shënohet jubileu i mjekësisë bërthamore në Maqedoni

Hajdutët i vjedhin edhe pllakat e mermerit nga varret e të vdekurve!
Kush është Afrim Gashi të ofendojë Ziadin Selën?
A po e përgadit BDI Artan Grubin për drejtor të qendrës për menaxhim me kriza?!
Shënohet jubileu i mjekësisë bërthamore në Maqedoni
asnom.jpg

Njëqind vjet nga lindja e akademikut Isak S. Taxher dhe 60 vjet nga fillimi i mjekësisë bërthamore në Maqedoni do të shënohen sot në një tubim solemn në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë.

ASHAM e organizon ngjarjen në bashkëpunim me Fakultetin e Mjekësisë në kuadër të Universitetit "Shën Cirili dhe Metodi", Shoqatën për mjekësi bërthamore të Maqedonisë dhe Shoqatën e mjekëve të Maqedonisë.

Siç paralajmëroi ASHAM, tubimin do ta hap kryetari i akademisë Taki Fiti, ndërsa fjalime përshëndetëse do të kenë rektori i Universitetit të Shkupit, Nikolla Jankullovski, Françesko Xhamaril, përfaqësues i Asociacionit evropian për mjekësi bërthamore dhe Goran Dimitrov, kryetar i Shoqatës së mjekëve të Maqedonisë.

Do të mbahet ligjëratë "Jeta dhe vepra e akademik Isak Taxher, themelues i mjekësisë bërthamore në Maqedoni" nga prof. dr. Borisllav Karanfilloski dhe promovimi i monografisë "Mjekësia bërthamore në Maqedoni". 

 16.12.2016, 12:03  | T.E | 753 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"

Dimitrie Cupovski 4/2-11
Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

LajmeBotaEkonomiKronika e zezëSportKulturëShowbizTeknologjiOPINIONMedicina
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.