Ndihmës sekretari i shtetit për Evropë dhe Euro-Azi Mitchell letër Mickoskit: Jemi të..
« KOMENT » Sa jenë të rezikshme zgjedhjet për LSDM-në, të rikthej VMRO-në në pushtet!
« Zgjedhjet e parakohshme » Aliti: BDI përsëri është në avantazh, por jo edhe aq sa e tregojnë sondazhet
Lufta për të mbajtur gjallë marrëveshjen e Prespës vazhdon...!
Nik Xhelilaj nominohet për çmimet prestigjioze të filmit në Gjermani
nik_4.jpg

Aktori shqiptar Nik Xhelilaj ka marrë një nominim të rëndësishëm për lojën e tij prej aktori.

Televizioni gjerman WELT dhe faqja Welt.de e kanë nominuar Xhelilajn në kategorinë e aktorit më të mirë të ri.

Xhelilaj, bashkë me nëntë aktorë e aktore tjera të reja në moshë janë nominuar për ICONIST – në kërkim të ikonave të reja të aktrimit, shkruan KultPlus.

Në mesin e të nominuarve është edhe Edin Hasanoviq – aktor gjermano-boshnjak i lindur në Bosnje.

Xhelilaj është nominuar në këto çmime për rolin e tij në filmin gjerman televiziv Winnetou ku Xhelilaj vjen në rolin kryesor. Filmi është i bazuar në tri novela të Karl May.

Xhelilaj ka kërkuar votën për tu zgjedhur ikona dhe për të fituar në këtë kategori, ndërsa në çmimet e ICONIST dhe WELT janë edhe kategori të tjera. 

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 10:03  | L.E. | 824 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Zgjedhjet e parakohshme » Aliti: BDI përsëri është në avantazh, por jo edhe aq sa e tregojnë sondazhet
Takimi i Thaçi - Kasami "frikë" nga forca e Ziadin Selës, si parti e fuqishme e parë opozitare
Mbreteresha e Kobra City “gjunjezon” Kallashin. Klubi fiton shifra marramendëse nga prania saj
Mickoski kërkon fjalë në Kuvend, Xhaferi e refuzon
Nënkryetari i VMRO-së: Nëse do të isha unë deputet, do të votoja "PËR" ndryshimet kushtetuese!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


..
..
E-mail: info @ zhurnal-ks.com

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.