« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
« Partitë shqiptare për veton e Ivanovit » Jemi të zhgënjyer, kemi menduar që do të reflektonte
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !..

 RAJON 

 EKONOMI 

DAP-i kërkon përsëri TVSH-në nga personat fizik

Drejtoria e të ardhurave publike, ngjashëm si vitin e kaluar, iu imponoi detyrime personave fizik, që kanë realizuar të ..

 KRONIKA E ZEZË 

E tmerrshme: Tre tetovarë nën moshë 16 vjeçare akuzohen për tentim vrasje!

Një lajm shqetësues lidhur me dhunën adoleshente vjen nga Tetova. Policia e këtij qyteti ka ngritur padi penale kund dy ..

 SPORT 

Komuna e Tetovës nderon SHGSK-ën dhe Majlinda Kelmendin

Shoqata e Gazetarëve Sportiv të Kosovës këtë javë organizoi edhe ceremoninë e tretë me radhë “Ali Shala” duke vlerësuar gazetarët më të mirë të vitit në fushën e sportit. Në këtë event marrin pjesë figura të njohura të sportit, drejtor të t..

Këngëtarja Antigona Bajrami së shpejti me bashkëpunim ndërkombëtarë

Skenat e klipit janë realizuar në Gjermani derisa së shpejti pritet të publikohet në platformën më të madhe shqiptare ArkivaShqip. Antigona pritet që pas këtij bashkëpunimi të shpërthejë edhe në skenën shqiptare duke realizuar kështu shumë ..

 KULTURË 

Ndërron jetë rapsodi i njohur Sefë Mleqani (Video)

Është ndarë nga jeta rapsodi i njohjur Sefë Mleqani. Ai ka vdekur sot, pas një sëmundje të shkurtër. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur vet familjarët përmes rrjeteve sociale. Rapsodi i njohur do të përcjellet nesër (e..

 MEDICINA 

Rubini i Kuq, bima e çmuar kundër tensionit të lartë

Rubini i kuq është një bimë mjekësore që është përdorur në alternativat popullore të shërimit prej shekujsh. Çaj i rubinit të kuq ka aftësi të ulë tensionin e lartë të gjakut. Kjo u zbulua gjatë një studimi që përfshiu 70 njerëz që vuanin ..

 TEKNOLOGJI 

 VIDEO 

A e dini se bretkoca nuk mund të përtypë nëse nuk i mbyllë sytë

Nëse rastësisht ndonjëherë keni parë ndonjë bretkocë duke ngrënë, mund të keni vërejtur gjithashtu se ata nuk mund të përtypen nëse ..

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


...
...
E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
ns