« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit

 RAJON 

 EKONOMI 

Sistemet e ujitjes me financimet e BE-së

Me para evropiane do të riparohen sistemet e vjetra, por do të ndërtohen edhe sisteme të reja të vogla të ujitjes në ..

 KRONIKA E ZEZË 

Dy të lënduar në ndeshjen të hotel "Aleksandër Pallas"

Fatkeqësia ka ndodhur pasi janë përplasur dy vetura të cilat nga goditja janë rrokullisur...

 SPORT 

Rakitic: Messin nuk mund ta shihni aq shumë në palestër

Sipas mesfushorit të Barcelonës, Ivan Rakitic, ylli i Barcelonës punon 100 për qind në stërvitje, por kalon pak kohë në palestër...

A e keni ditur që djali i këtij ish kryetar komune e ka ‘grua’ Rihannan?(Foto)

Një postim shumë interesant e ka bërë në rrjetet sociale. Sot këngëtarja Rihanna po feston ditëlindjen e një urim të pazakontë e ka marrë edhe nga djali i ish kryetarit të komunës së Klinës Sokol Bashotës, Ndriqimi. Ndriqimi ka hedhur një f..

 KULTURË 

“Kur drunjtë bien” premierë në Berlinale

Filmi debutues i Marisja Nikituk, bashkëproduksion mes Ukrainës, Polonisë dhe Maqedonisë, sot do ta ketë premierën botërore në festivalin e filmit në Berlin në programin “Panorama”. “Këtë vit, ky film është pjesëmarrja e vetme e Republ..

 MEDICINA 

Studim: Truri i foshnjave adaptohet pas sulmit

Një studim i zhvilluar tek fëmijët që kanë përjetuar sulm në tru si foshnje, ka treguar se ata janë adaptuar duke përdorë pjesë tjera të trurit për gjuhët. Fotografimet e trurit kanë treguar se të folurit ishte bazuar në regjionin e kund..

 TEKNOLOGJI 

Mësohet data e prezantimit të iOS 12

Apple nuk ka njoftuar akoma datat për edicionin 2018 të Worldwide Developers Conference, por sipas disa treguesve thuhet se konferenca mund të nisë më 4 qershor dhe të përfundojë më 8 qershor. WWDC 18 duhet të mbahet edhe këtë vit në McEner..

 VIDEO 

Dirty Np thotë 'Hajde edhe ti', ja projekti i fundit i tij (Video)

Jeton në Zvicër por me prejardhje është nga Presheva, prej 15 viteve po meret me muzikë, Dirty Np ka sjellë tashmë projektin e ri të titulluar 'Hajde edhe ti' një këngë e cila pritet të jetë hit i kësaj pranvere ndërkohë që këngëtari rikthehet në skenën muzikore me një ..MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
ns