KRONIKA E ZEZĖ
Foshnjės sė gjetur i ishte prerė gjuha
Shkup, 9 prill - Foshnja e cila u gjet nė oborrin e njė shtėpie nė Haraēinė, kishte pėrjetuar dhunė dhe njė tentim pėr ta mbytur.

Drejtoresha e Klinikės pėr Fėmijė, Aspasija Sofijanova, ka bėrė tė ditur se foshnja ėshtė pranuar me gjuhė tė prerė dhe se me lėndimet qė ka marrė, nuk dihet nėse do tė mundet tė mbijetojė.

“Foshnja ėshtė djalė, i rėndė 2.380 gramė. Foshnja ėshtė nė gjendje kritike dhe ėshtė vėnė nė aparate. Ndonėse jam mjeke, u shqetėsova kur pashė gjendjen e fėmijės. Kishte gjuhėn e prerė dhe shenja dhune nė qafė, qė tregon se kishin tentuar ta mbysin”, ka deklaruar Sofijanova.
© ZHURNAL.mk
(5.782 herė i lexuar)     publikuar mė 09.04.201312:50 nga Sh.L.
TOP LAJM
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Get our toolbar!
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.