LAJME NGA MAQEDONIA
Gjoba pėr shoferėt me patenta tė vjetra

Shkup, 26 shtator - Ata vozitės qė nuk e kanė tė ndėrruar patentėn e vjetėr me atė biometrike, do tė gjobiten nga Policia me 45 euro, ose tė marrin 25 poenė negativė.

Afati pėr ndėrrimin e patentave tė vjetra skadon mė 1 tetor, pas ēka Policia ka tė drejtė t’ju gjobisė nėse ju ndal edhe gjatė njė kontrolli rutinė. Nga gjoba do tė shpėtojnė ata qė do tė provojnė me vėrtetimin e MPB-sė se janė nė procedurė pėr tė nxjerrė patentė e re.

“Tė gjithė shoferėt qė kanė aplikuar, kurse Policia i kap me patentėn e vjetėr, do tė pėrjashtohen nga ndėshkimi. Policia ka mėnyrė si tė shohė nėse personi ka caktuar termin pėr tė nxjerrė patentėn, ose jo. Afati prej pesė vitesh ka qenė i mjaftueshėm pėr tė ndėrruar tė gjitha patentat e vjetra me tė rejat, dhe nuk shohim shtyrjen e tij”, kanė theksuar nga MPB, shkruajnė mediat maqedonase.

© ZHURNAL.mk
(4.967 herė i lexuar)     publikuar mė 26.09.201211:27 nga Sh.L.
TOP LAJM
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Get our toolbar!
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.