LAJME NGA KOSOVA
Arrestohet duke shikuar futboll
Berlin, 27 qershor – Shefi i njė bande 25 anėtarėshe nė Gjermani, shqiptari 26-vjeēar Shaban S., mbrėmjen e sė martės tė javės sė kaluar, ka qenė duke shikuar ndeshjen futbollistike tė Kampionatit evropian, nė mes tė Anglisė dhe Ukrainės, nė njė restorant tė Berlinit.

Nė asnjė moment nuk i kishte shkuar nėpėr mend se mu nė kėtė vend do tė pėrfundojė odiseada e tij si hajn i njohur. I bindur se askush nuk ėshtė duke e pėrcjellė, ai ishte ulur i qetė duke shikuar ndeshjen futbollistike dhe aspak nuk kishte vėrejtur se policėt tashmė kishin hyrė nė lokal dhe ai arrestohet nė vendin e ngjarjes.

Banda e tij akuzohet se ka kryer plaēkitje tė ndryshme duke shkaktuar njė dėm prej rreth 300.000 euro. Policia gjermane u kiste rėnė nė gjurmė qysh nė muajin mars tė kėtij viti, pasi ata kishin huazuar vetura tė shtrenjta me emra tė rremė. Nė njė rast, policia e kishte ndaluar njėrin nga ta me veturė tė llojit Mercedes, por ky e kishte kėrcėnuar policing me armė duke shtėnė nė ajėr dhe duke u larguar me shpejtėsi tė madhe nga vendi.
© ZHURNAL.mk
(2.801 herė i lexuar)     publikuar mė 27.06.201215:31 nga B.A.
TOP LAJM
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Get our toolbar!
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.