OTHER SPORTS
Me padurim pritet hedhja e shtizės
I ka kaluar koha Larisa Riquelmes. Nuk pyet kush pėr tė mė. Ndoshta hedhja e shtizės nuk do tė jetė sporti mė i popullarizuar nė Olimpiadėn “Londra 2012”, por ai pritet t’i lėrė shumė meshkuj pa frymė.

E shkaktar do tė jetė Leryn Franco, e cila nė Londėr do tė pėrfaqėsojė Paraguajin. Manekenia dhe udhėheqėse e emisioneve televizive deri mė tashti nuk ka fituar medalje, por sė paku i ka bėrė njerėzit qė tė pėrcjellin kėtė garė. Nė Athinė, mė 2004 ishte e 42-ta, nė Peking e 51-ta. “E di se nuk do tė arrijė shumė, por shpresoj tė futem nė garat finale. Nėse edhe kjo dėshton, atėherė jam e sigurt se hedhja e shtizės do tė jetė sporti qė do tė pėrcillet mė sė shumti nė Londėr”, tha Franco, 29-vjeēare.

© ZHURNAL.mk
(8.865 herė i lexuar)     publikuar mė 26.02.201213:39 nga A.S.
TOP LAJM
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Get our toolbar!
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.