KRONIKA E ZEZĖ
Aksident i rėndė komunikacioni nė autostradėn Veles - Shkup
Shkup, 19 qershor - Një person e humbi jetën dhe një është lënduar në një aksident rrugor që ka ndodhur mbrëmë në autostradën Veles - Shkup në tunelin "Katllanovë".

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 23 e 30 minuta kur automjeti i tipit "Audi A2" me targa të Shtipit, i drejtuar nga 20-vjeçari T.M. është përplasur në një automjet transportues "Fap Famos" me targa të Shkupit, të cilin e drejtonte 24-vjeçari A.Z.

Nga lëndimet e marra në vendin e ngjarjes ka vdekur shoqëruesja në automjetin e 20-vjeçarit Sonja A. nga fshati Kuklish në Strumicë, ndërsa  lëndime të lehta ka marrë shoferi i automjetit transportues. Të lënduarit i është dhënë ndihmë mjekësore në Qendrën mjekësore në Veles.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes kanë kryer një ekip nga SPB-Veles, gjykatësi hetues dhe prokurori publik, pas urdhrit të të cilit trupi i së ndjerës është dorëzuar në autopsi.
© ZHURNAL.mk
(5.425 herė i lexuar)     publikuar mė 19.06.201114:47 nga R.Z.
TOP LAJM
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Get our toolbar!
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.